Дізнайтеся про фактори ризику захворювання ясен

Дізнайтеся про
фактори ризику
захворювання ясен

Захворювання ясен часто розпізнають занадто пізно.

Пародонтит часто може розвиватися непомітно, хоча стоматолог може виявити перші ознаки захворювання на дуже ранній стадії.

кровоточивість ясен є попереджувальним сигналом.

кровоточивість ясен є попереджувальним сигналом.

Здорові ясна міцно прикріплені до зубів і при дотику не кровоточать. Хворі ясна червоніють, легко кровоточать при дотику і навіть самі по собі і набрякають. На зубах можуть з’явитися плями через накопичення бактеріального нальоту.

Фактори та групи ризику

Певні фактори ризику підвищують ймовірність розвитку і прогресування періодонтиту.

Стрес

Стрес

Стресові ситуації впливають на здоров’я ясен. Люди, які перебувають у психологічному стресі, часто нехтують гігієною ротової порожнини. Це додатково сприяє накопиченню зубного нальоту і, як наслідок, запаленню ясенної тканини.

Діабет

Діабет

З підвищеним рівнем цукру в крові імунна система активніше реагує на атаку клітин на краях ясен бактеріями нальоту. Діабетики мають втричі більший ризик розвитку проблем з яснами.

Вагітність

Вагітність

Під час вагітності рівень гормонів в організмі змінюється. Це заумовлює модифікації морфології та фізіології ясен. Сприйнятливість до запалення ясен та пародонтиту підвищується.

Високий кров'яний тиск

Високий кров'яний тиск

Деякі ліки, що застосовуються для лікування високого артеріального тиску (наприклад, ніфедипін, амлодипін, нітрендипін), можуть спричинити проліферацію ясен. Це може сприяти утворенню бактеріального зубного нальоту та ускладнювати догляд за зубами.

Вік, більший за 40 років

Вік, більший за 40 років

Захворювання ясен може початися в будь-якому віці, особливо якщо в ньому є інші фактори ризику, такі як куріння або діабет. Однак ризик виникнення пародонтиту значно збільшується з віком. Дослідження демонструють збільшення випадків захворювань ясен з віком.

Паління

Паління

Курці хворіють на пародонтоз у 2,5 - 6 разів частіше, ніж люди, які не палять. Пародонтит зазвичай більш серйозний, а шанси на успішне лікування та загоєння менші.